News

11 Rajd Kobiet – Wiosna 2011 – Kierwiny

11  Rajd Kobiet – Wiosna 2011 – Kierwiny

41 kobiet, 20,5 km trasy, słońce, upał, wiatr, deszcz, 10 debiutantek, słowem i marszem 11. Rajd Kobiet za nami!

Wiosna, wiosna, wiosna, ach, to ty ??

I oto już za nami kolejne kilometry pięknej trasy, usiane dmuchawcami łąki, pachnące w słońcu kwiaty, kwitnące drzewa. A nad nami majowe niebo ? początkowo błękitne, zsyłające upał, a pod koniec trasy szaro-granatowe, grzmiące i deszczowe.

Jak bardzo my, kobiety, potrzebujemy takiego sobotniego, całodziennego wyjścia na łono natury pokazuje liczba uczestniczek 11. Rajdu Kobiet. Było nas tym razem 41 ubranych w zielone i kwieciste stroje pań, w tym 10 debiutantek w roli  piechurek. Sześć godzin marszu, babskich rozmów lub potrzebnej czasami ciszy oraz chłoniecie spokoju cudnej, warmińskiej przyrody dało wytchnienie od codzienności.

Poczęstunek przygotowany dla uczestniczek rajdu w Domu Trakeńskim, chwila wspólnego śpiewu, odpoczynek na tarasie, wspólne pamiątkowe zdjęcie i zaproszenie na kolejne imprezy Stowarzyszenia zakończyły ten piękny dzień.

Wracamy więc do pracy, dzieci, kuchni, komputera i tysiąca mniej i bardziej ważnych codziennych spraw z „podładowanymi akumulatorami” i nadzieją na kolejny „Marsz! przez cztery pory roku”.