News

16 Rajd Kobiet – Lato 2012 – Miejska Wola

16 Rajd Kobiet – Lato 2012 – Miejska Wola

7 lipca 2012 – 16. Rajd Kobiet – Lato

Lidzbark Warm. – Łaniewo – Miejska Wola

Futbol, futbol, futbol,
Przeżyjmy to jeszcze raz
Gdy piłka w grze wyjdzie na strzał,
Śledzi jej lot cały świat
Stroje biało-czerwone, sportowe, wszelkie piłkarskie akcesoria i rekwizyty kibiców mile widziane.

POLSKA BIAŁO-CZERWONI

I znowu potwierdziło się, że letnie rajdy są najtrudniejsze. Wspominałyśmy, idąc w upalnym słońcu i parnym lesie, oganiając się od różnej maści insektów, jak to łatwo i przyjemnie chodzi się mroźną zimą. Mimo wysokiej temperatury 16 Rajd Kobiet zebrał jednak aż 29 piechurek, które postanowiły zmierzyć się 7 lipca z 19-kilometrową trasą.

Poszłyśmy ścieżką rowerową zbudowaną na dawnym torowisku do Łaniewa. Tam, nieco już zmęczone, dałyśmy się sfotografować Beni Stańko, która przyjechała specjalnie dla nas na boisko szkoły w Łaniewie. Dlaczego boisko? – Bo rajd odbył się pod hasłem piłka nożna i Euro, co nakłoniło uczestniczki do ubrania się w stroje piłkarskie i kibicowskie.

Dalszy odcinek trasy wiódł na szczęście lasami, które dały trochę cienia. W pakiecie dostałyśmy jednak muchy, muszki, komary, bąki i inne bliżej nie zdefiniowane owady. Były i atrakcje – jagody i poziomki.

W Miejskiej Woli, w świetlicy przywitali nas posiłkiem i napojami gospodarze – państwo Mulańscy. Tam też czekało na nas kilka pań, które z różnych powodów nie mogły przejść całej trasy; nie potrafiły one jednak oprzeć się pokusie spędzenia czasu razem z wędrowniczkami. Doczekałyśmy się braw oraz słów podziwu i uznania.

Odśpiewane razem piosenki piłkarskie i letnie oraz mecz piłki nożnej w wykonaniu uczestniczek rajdu dopełniły ten pełen wrażeń dzień.

Upał, 19 kilometrów oraz własną słabość pokonały: Tosia, Hania, Ania, Agnieszka, Grażyna, Krysia, Ela, Aneta, Monika, Dorota, Ela, Marzena, Agnieszka, Ela, Dorota, Basia, Mariola, Ania, Ula i podpisana niżej, dumna z wyczynu

Kasia P

Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia

Tagged: ,