News

17 Rajd Kobiet – Jesień 2012

17  Rajd Kobiet – Jesień 2012

Nasze rajdy zaczęły się jesienią 2008 ……

Było lato, gdy jeszcze przed zebraniem założycielskim postanowiłyśmy, że naszą pierwszą imprezą będzie rajd – rajd pieszy dla kobiet.

Ruszyły przygotowania – gdzie pójść, ile kilometrów, jak wrócić, co robić, kogo zaprosić?

Wybór padł na Smojalny -park i pałac letniej rezydencji biskupów warmińskich, szlakiem kopernikowskim blisko 20 kilometrów. Zaprosiłyśmy nasze koleżanki, przyjaciółki, siostry, bratowe, szwagierki, teściowe, sąsiadki. Dojazd autokarem do Smolajn, dalej, jak mawia pani Krysia, „z kamasza” do Lidzbarka.

Wyruszamy – na starcie o godzinie 9:15, 24 kobiety, na mecie liczba 22. Po drodze jest czas na rozmowy, śpiewanie jesiennych piosenek z wykorzystaniem okolicznościowego śpiewniczka, degustację wykwintnych nalewek domowej roboty. Na dłuższym postoju porcja wojskowej grochówki dowieziona przez Przyjaciela Stowarzyszenia. Ubiór adekwatny do pory roku, na pierwszy rajd w zaproszeniu było napisane: Ubieramy się zjawiskowo, w kolorach jesieni, baza brązowa (jeśli masz), barwne nakrycie głowy: kapelusze, co mają dusze, kaszkiety, berety, amulety. Około godziny 17 docieramy do Lidzbarka radosne, zmęczone, przepełnione wiatrem i jesiennym słońcem. Pozostaje pamiątkowe zdjęcie. Było cudownie, a więc trzeba powtórzyć! Odtąd rajdy stały się naszą cykliczną imprezą.

Co pozostało bez zmian? Nadal zapraszamy nasze koleżanki, przyjaciółki – czytaj powyżej, do przejścia mamy około 20 kilometrów, zawsze ubieramy się i śpiewamy zgodnie z tematyką rajdu, na trasę zabieramy kanapeczki i naleweczki. I pamiątkowe zdjęcie grupowe!

Co się zmieniło? Wędrujemy zgodnie z porami roku – stąd nazwa MARSZ! PRZEZ WSZYSTKIE PORY ROKU! Wyruszamy o godzinie 10 z Lidzbarka, a wracamy autokarem z miejsca zakończenia naszych rajdów. Na zakończenie czeka nas ciepła strawa. Maszeruje nas nieco więcej od 22 – pierwszy rajd, do 47 kobiet – dwunasty rajd ( jesienny!), zawsze uczestniczki przekazują drobną kwotę na akcję Charytatywnie – Aktywnie. Na organizację rajdów co roku staramy się pozyskać dofinansowanie w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych ogłaszanym przez Starostwo Powiatu Lidzbark Warmiński. Jak dotąd z sukcesem!

Kiedy następny rajd? 6. października; spotykamy się przy rondzie na ul. Poniatowskiego o godzinie 10

Dokąd ? Do Babiaku.

Tematyka? Tej jesieni rządzą meksykańskie poncha i sombrera – ok, każdy kapelusz będzie dobry, byle całokształt miał barwy Meksyku: czerwieni, pomarańczy, żółci, granatu, z domieszką wszelakiego brązu tu i tam.

Zdjęcia z naszej meksykańskiej wyprawy