Charytatywnie – Aktywnie

Czym jest akcja Charytatywnie – Aktywnie?

Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż pomoc w realizowaniu czyichś marzeń.
Stowarzyszenie nasze pomaga tym, którzy mają pomysł, dobry cel, chęć do działania, zapał i grupę chętną do pracy, a do spełnienia marzeń brakuje im jedynie (albo aż) kilkuset złotych.
Wspieramy działania grup (formalnych bądź nieformalnych), które chcą pogłębiać i realizować swoje zainteresowania, twórczo, aktywnie i radośnie spędzać czas lub szerzyć ideę wolontariatu.

Przez cały rok zbieramy dobrowolne datki od uczestników naszych działań. Na początku roku kalendarzowego ogłaszamy konkurs grantowy dla grup z terenu Powiatu Lidzbarskiego. Po zakończeniu przyjmowania wniosków komisja powołana spośród członkiń Stowarzyszenia decyduje, którym grupom zostaną przydzielone środki finansowe. Z końcem roku grupy rozliczają się z powierzonych im sum.

Dużą radość sprawia nam dzielenie się z innymi i wspieranie aktywności.

 

ROK 2010

 1. Grupa dzieci i młodzieży z Łabędnika pojechała do Olsztyna, do Teatru Lalek  na spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu”.
 2. Przedszkolaki z „Piąteczki” zrealizowały „Jesienny, rodzinny  plener malarski”.
 3. Grupa „Aktywne seniorki” otrzymaną kwotę wykorzystała na zakup sprzętu, który wzbogacił ich ćwiczenia.
 4. Redakcja szkolnej gazetki FUKS, ze szkoły podstawowej nr 4 w Lidzbarku Warmińskim, zrealizowała projekt „Człowiek i przestrzeń” (projekt związany z fotografią).
 5. Osiedlowa grupa piłkarzy amatorów przeznaczyła otrzymaną kwotę na wyposażenie swojej drużyny piłkarskiej w odzież sportową.

ROK 2011

 1. Grupa artystyczna z Przedszkola Kubuś zorganizowała Dni Rodziny plener malarski.
 2. Grupa młodzieży z Zespołu Szkół zorganizowała Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, opłaciła zajęcia śpiewu i nagrody.
 3.  Drużyna harcerska  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego kupiła pomarańczowe koszulki (16 sztuk) i zorganizowała „Ciepły rajd integracyjny” do Ignalina.
 4.  Stowarzyszenie „Promyk” zorganizowało warsztaty ceramiczno-terapeutyczne  dla kobiet – „Gliniane rewolucje, czyli lepienie jak marzenie”.
 5.  Stowarzyszenie „Rozwinąć skrzydła” przeznaczyło pozyskane z konkursu pieniądze na zakup nagród (pamięci przenośnych) w konkursie fotograficznym na temat Warmii i Mazur.

ROK 2012

Wśród nich były:

 1. Studio Tańca „Bee Free”  zorganizowało  I Ogólnopolski Turniej Tańca pod nazwą „Styl i Luz”.
 2. Panie z Amatorskiej Ligii zakupiły stroje sportowe.
 3. Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” zorganizowało warsztaty „Ceramika i decupage” dla kobiet.
 4. Nieformalna Grupa Zapaleńców z Ignalina przygotowała „Festyn sportowy w stylu retro”.
 5. Kowalska rodzina Magdy i Marka Martusewiczów  zgromadziła materiały i w swej kuźni wykonała rzeźbę kobiety – ogrodniczki, która zdobi skwerek Stowarzyszenia Kobiet, w centrum naszego miasta.
 6. Grupa osób niepełnosprawnych  intelektualnie „Enty” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim posadziła 400 świerków w Workiejmach.
 7. 13 Harcerska Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Pomarańcze” zorganizowała podczas biwaku warsztaty decoupage’u na starych deskach.
 8. Grupa młodzieży z Gimnazjum w Kraszewie pod kierunkiem instruktorki,  przygotowała przedstawienie bajki : „Księżniczka na ziarnku grochu” .

ROK 2013 (projekty w trakcie realizacji)

 1. Stowarzyszenie „Razem dla Łaniewa” –  zorganizowało Dzień  Dziecka  dla ok. 30 dzieci, na boisku w Łaniewie.
 2. Stowarzyszenie „Razem w Kłębowie”- festyn rodzinny  z motywem przewodnim sport i ekologia.
 3. Kabaret Dworski –zakupi środki do tworzenia  scenografii i powstawania nowych scenek o tematyce damsko-męskiej oraz problemów współczesnego świata.
 4. Grupy taneczne „Misiaki” i „Kosmoludki” z przedszkola nr 5- przygotują występ na obchodach 60 – lecia przedszkola (występ w LDK).
 5. GiovaneTeatro „Teatr młodych” –  gimnazjalna grupa teatralna wystawi sztukę teatralną.
 6. „Marionetka”, czyli Teatr Muzyczny w Edukacji Przedszkolnej przeprowadzi  cotygodniowe zajęcia – spotkanie z teatrem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wszystkimi działaniami

Charytatywnie – Aktywnie