News

GALA OSOBOWOŚCI 2010

INDYWIDUALNOŚĆ ROKU 2010 TO MY !

W imieniu Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” pragnę serdecznie podziękować za głosy, które sprawiły, iż zdobyłyśmy tytuł Indywidualność Roku 2010 w plebiscycie Osobowości Roku – Anna Puszcz

Wszyscy Nam Drodzy,

z radością, dumą i wzruszeniem śpieszę donieść, iż nasze Stowarzyszenie zostało laureatem Plebiscytu Osobowość Roku w kategorii Indywidualność Roku 2010 organizowanego przez Urząd Miasta Lidzbarka Warmińskiego wraz z Gazetą Lidzbarską.

Radość, duma i wzruszenie wynika z faktu, iżpowyższe osiągnięcie to praca 22 dojrzałych kobiet, mieszkanek Lidzbarka Warmińskiego, które mając obowiązki rodzinne, zawodowe, mają też marzenia i o tych marzeniach nie zapominają.

Radość, duma i wzruszenie wynika z faktu, iżpowyższe osiągnięcie to praca 22 dojrzałych kobiet, mieszkanek Lidzbarka Warmińskiego, które mając obowiązki rodzinne, zawodowe, mają też marzenia i o tych marzeniach nie zapominają. Pragnąć zrealizować te marzenia w swoim wolnym czasie członkinie Stowarzyszenia podejmują różne inicjatywy, do udziału w których zapraszamy mieszkańców powiatu lidzbarskiego i nie tylko.

Nasze działania wynikają z naszych marzeń.

W kręgu naszych zainteresowań były i są piesze wędrówki ? dlatego też raz na kwartał zapraszamy panie do udziału w rajdach pod hasłem „Marsz! Przez cztery pory roku”. 19. lutego wyruszymy po raz dziesiąty w aurze jubileuszowego rajdu.
Lubimy tańczyć – stąd też Letnie Warsztaty Tańca „Wyginaj Śmiało Ciało” – propozycja dla dzieci, młodzieży i dorosłych obojga płci, oraz karnawałowe zabawy kobiet. W bieżącym 2011roku miała miejsce 3.Karnawałowa Zabawa, w której wzięły udział 104 przedstawicielki płci pięknej prezentując sięw okazałych strojach z epoki lat 20. i 30.
Śpiew – to już nie tylko marzenie, ale nasze starania na rzecz rozśpiewania oraz akcja „Idź tam, gdzie słychać śpiew”, która miała finał z końcem 2010 roku. 40 – osobowy zespół mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego dwukrotnie zaprezentowałkoncert kolęd i pastorałek „Kolędujmy póki czas” w dwóch lidzbarskich kościołach.
„Teatr jak Marzenie” jest integralną częścią Stowarzyszenia. Aktorki teatru przegotowują dwie premiery rocznie: jedną dla publiczności dorosłej, drugą dla całych rodzin. Do obejrzenia spektakli zapraszamy publiczność nie tylko lidzbarską, ale także wyjeżdżamy do Olsztyna i Bartoszyc; w marcu jedziemy do Górowa Iławeckiego. Ponadto z przedstawieniami dla młodszej publiczności zajeżdżamy z „Zajazdem Teatralnym” do okolicznych wiosek; odwiedziliśmy jużRogóż,Kraszewo, Babiak.
Będąc wielbicielkami literatury i sztuki zapraszamy mieszkańców naszego powiatu do udziału w konkursach plastycznych, recytatorskich, wiedzy literackiej.
Ponadto, podejmując nasze wyzwania, okazało się, że jesteśmy w stanie zgromadzić środki na realizację marzeń innych. Zebrane przez nas środki pieniężne postanowiłyśmy przekazać grupom formalnym, bądź nieformalnym w konkursie grantowym Charytatywnie – Aktywnie. W 2010 sumę1 500 złotych rozdzieliłyśmy w równej kwocie 300 złotych dla pięciu grup. Tak więc swoje marzenia mogły zrealizować przedszkolaki z „Piąteczki”, redakcja szkolnej gazetki „Fuks” z SP4, osiedlowa grupa piłkarzy amatorów z ulicy Orneckiej, grupa dzieci i młodzieży z Łabędnika oraz Aktywne Seniorki z Lidzbarka.
Nasze działania nie miałyby miejsca w tak szerokim zakresie, gdyby nie:

grupa naszych sprzymierzeńców i przyjaciół. Są wśród nich przedszkola, szkoły podstawowe, domy kultury: lidzbarski i młodzieżowy, Muzeum Warmińskie, biblioteki: miejska i pedagogiczna, parafie: z ulicy Wiejskiej i Polnej, Szkoła Muzyczna, Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego,Starosta Powiatu Lidzbarskiego, zaprzyjaźnione stowarzyszenia z Babiaku, Rogóża i Kraszewa, księgarnia „Papirus”, fotograficy w osobach Bernadetty, Zosi, Jacka i Darka,
szeregi odbiorców: widzów i słuchaczy naszych koncertów i przedstawień, uczestników konkursów i warsztatów, uczestniczek rajdów i zabaw,
ofiarne Damy, które zakupiły obrazki w limitowanej serii ” Damą być to szczęście” i Dżentelmeni ofiarujących kwiaty i herbatę na nasze przedstawienie „Jej portret” oraz Pani Haliny i Pana Kazimierza, którzy zaprosili chór na herbatkę po koncercie „Kolędujmy póki czas”.
Szczególne podziękowania należą się naszym rodzinom: mężom, dzieciom, rodzicom.

Jeszcze raz pragnę podziękować za piękne dwa latawspółistnienia życząc Wam wszystkim marzeń, by móc:

Iść za marzeniem, i znowu iść za marzeniem i tak zawsze, aż do końca

podpisano Joseph Conrad i Anna Puszcz

Tagged: ,