News

Stary niedźwiedź mocno śpi w LDK-u

1. czerwca, w Dniu Dziecka, zaśpiewaliśmy dla małych i dużych.

Koncert „Stary Niedźwiedź mocno śpi” odbył się w Lidzbarskim Domu Kultury przy pełnej sali.

więcej zdjęć – przed i po koncercie / koncert

IDŹ TAM, GDZIE SŁYCHAĆ ŚPIEW

Najpierw to my chodziliśmy przez dwa miesiące do Szkoły Muzycznej, bo stamtąd rozbrzmiewały dźwięki fortepianu. Potem mieszkańcy naszego miasta szli, aby usłyszeć nasze piosenki i zaśpiewać razem z nami. I 1 czerwca 2012 w Lidzbarskim Domu Kultury było słychać śpiew.

TAM DOBRE SERCA MAJĄ…

… źli ludzie, wierzcie nam, ci nigdy nie śpiewają. Prawda – do wspólnego śpiewu, wspólnego spędzania czasu, stawiania sobie wspólnego celu i dążenia do niego trzeba mieć dobre serce. I dobry słuch, może niekoniecznie muzyczny, ale na pewno taki, dzięki któremu słyszymy inne głosy, nie tylko swój.

NASZE STARANIA

Dużo było tych starań. Początkowo o utworzenie grupy, potem o znalezienie jej miejsca na próby, o dobranie ciekawego repertuaru, pozyskanie dobrego muzyka, zebranie środków. Starałyśmy się, aby próby były dobrze zaplanowane, śpiewniki przygotowane, stroje przemyślane. Były starania o znalezienie najlepszego miejsca na koncert, o wydrukowanie plakatów i zaproszeń, o przygotowanie dekoracji.

NA RZECZ ROZŚPIEWANIA

Nagrodą za wysiłek zaś był sam koncert, piękne, stare piosenki, wywołujące wspomnienia z czasów beztroskiego dzieciństwa. Czujemy się rozśpiewani dzięki Pawłowi Rolikowskiemu, który bezlitośnie, ale z wielkim taktem wyłapuje nasze błędy i cierpliwie je poprawia. Rozśpiewują się, chcąc nie chcąc, nasze rodziny, które wysłuchują piosenek w domu, bo przecież ćwiczymy nie tylko na próbach. Rozśpiewują się mieszkańcy Lidzbarka, dołączając swoje głosy do naszych podczas koncertów.

Dziękujemy chórzystom, Pawłowi, Szkole Muzycznej i wszystkim tym, którzy nas wspierali. Dzięki Wam wiemy, że warto mieć marzenia.