News

Koncert „Świat w obłokach”

Koncert „Świat w obłokach”

30 maja 2014 roku  w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się koncert piosenek Marka Grechuty pod tytułem ” Świat w obłokach”. Piosenki mistrza słowa zaaranżował Paweł Rolikowski, zaśpiewały  Lidzbarskie Chóraczki i Chór Męski Rolika. Niebiańską muzykę ze swych instrumentów wydobywali akompaniujący chórowi Ewelina Bardońska na klarnecie, Piotr Bardoński na skrzypcach, Paweł Rolikowski na pianinie.

Świat wokół Ciebie się zmienia, zmieniają się pory roku…. a my niezmiennie śpiewamy ku naszej  i, mamy nadzieję, słuchaczy uciesze.

Zmierzyliśmy się z dorobkiem Marka Grechuty- znakomitego poety, pieśniarza, kompozytora, dodając jego utworom szczyptę naszych emocji i umiejętności, a nade wszystko naszych marzeń o wspólnym śpiewaniu i zachwycie nad życiem. Zaśpiewaliśmy utwory te znane wszystkim oraz te mniej popularne.

Widzowie spisali się na medal, pięknie wpisali w obłoczną konwencję koncertu i na sali zbłękitniało, zniebieściało. Tradycyjnie po koncercie w kuluarach na gości czekała słodka przekąska: orzeźwiające, niebieskie napoje i białe bezy.

” Więc chociaż ty od dawna nie wierzysz w takich bajek zakończenie, niech nas jeszcze nie ogarnie zniechęcenie i zwątpienie.” A my z ogromną ochotą zaśpiewamy dla Państwa już niebawem…jesienią, tak więc  cdn.

Małgorzata Kress – Ostaniewicz