News

LIDZBARK WARMIŃSKI MIASTEM KOBIET ZNAMIENITYCH-WYSTAWA

„ZNAMIENITE & ZNAMIENICI” 

Zapraszamy na wystawę oraz recital Chóru Męskiego Rolika 25 maja 2019 roku o godzinie 19.00 w Bisztynku w Galerii Miejskiej w Kościele Poewangelickim.

LIDZBARK WARMIŃSKI MIASTEM KOBIET ZNAMIENITYCH

wystawa na 10 – lecie Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia”

My- kobiety z pasją- z ogromną dumą i nie mniejszym zaszczytem przedstawiamy wyjątkowo kobiecy, pełny wdzięku i uroku projekt, który świadczy o tym, że Lidzbark Warmiński nie jest już wyłącznie miastem mężów znakomitych.

LIDZBARK WARMIŃSKI MIASTEM KOBIET ZNAMIENITYCH to projekt będący wisienką na torcie urodzinowym Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia”, które w 2018 roku obchodziło swoje 10-lecie. Projekt ukazuje jak wiele w życiu lokalnej społeczności zależy od kobiet. Podczas prac nad założeniami projektu marzyłyśmy o tym, by zebrać i zintegrować jak największą i jak najbardziej zróżnicowaną grupę kobiet z całego Lidzbarka i jego okolic. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że nam się to udało! 327 kobiet z różnych środowisk, pełniących różne zawody i mających rozmaite zainteresowania zechciało wziąć udział w sesjach fotograficznych. Zdjęcia wykonano w różnej stylistyce i w nieprzypadkowych miejscach. Każde miejsce, czy to wewnątrz budynku, czy w przestrzeni miejskiej jest symboliczne dla danej grupy. Fotografowałyśmy nauczycielki szkolne i przedszkolne, biegaczki, artystki-hobbystki, babki zielarki, ekspedientki, kobiety mundurowe, matki dzieci niepełnosprawnych, siostry Katarzynki i Pallotynki, Koło Gospodyń Wiejskich w Babiaku, przedstawicielki mniejszości narodowych, pracownice opieki zdrowotnej i urzędniczki Urzędu Pracy, Uniwersytet Trzeciego Wieku, maturzystki, miłośniczki sztuk walki, tancerki zespołu Blask-Reaktywacja, tenisistki, fryzjerki, morsy, siatkarki oraz członkinie Stowarzyszenia „Miej Marzenia”.

Tą wystawą pragniemy powiedzieć, że LIDZBARK WARMIŃSKI JEST MIASTEM KOBIET ZNAMIENITYCH

Gdzie kilka kobiet weźmie się za sprawę jednej, tam żaden mężczyzna pochlebiać sobie nie może, aby im mógł stawić czoło.

Józef Ignacy Kraszewski