News

Marcowy Weekend Kobiet – „Wiosna, Kobiety i Śpiew”

I oto Marcowy Weekend Kobiet „Wiosna, Kobiety i Śpiew” stał się wspomnieniem. Jak bardzo jesteśmy szczęśliwe, wdzięczne

i kontente niech świadczy poniższe zdjęcie. Z wyrazami podziękowań za wsparcie, współpracę, wspólne cele i potrzeby:

Gosia, Ania i Kasia.

Marcowy Weekend Kobiet był dla nas szczególnym wydarzeniem artystycznym i społecznym.

Dlaczego szczególnym artystycznie? – ze względu na różnorodność form i wykonawców. Mogliśmy obejrzeć wystawę, wziąć udział w warsztatach rękodzieła, posłuchać koncertu i spróbować dzieł sztuki kulinarnej. W koncercie obok profesjonalistów udział wzięli amatorzy.
Dlaczego szczególnym społecznie? – bo przedsięwzięcie to nie odbyłby się, gdyby nie zaangażowanie i pomoc wielu osób i instytucji. Wsparcie to Stowarzyszenie otrzymało za darmo, jako podarunek lidzbarskim kobietom, za co jako pomysłodawczynie i organizatorki
najmocniej dziękujemy.

A teraz bardziej szczegółowo:

W piątek, 23 marca 2012, odbył się wernisaż Beaty Rzepińskiej-Semmerling, artystki z Gdańska. Panią Beatę poznałyśmy podczas organizowania wystawy prac plastycznych kobiet „Kapelusze Mają Dusze”. Urzekły nas jej niezwykle ciepłe, nastrojowe i kobiece obrazy, którym chciałyśmy poświęcić więcej czasu i miejsca. Stąd pomysł zorganizowania tej właśnie wystawy. Wernisaż udał się znakomicie, zebrał niemałą ilość gości, którzy podziwiając wystawiane prace mogli jednocześnie posłuchać standardów w wykonaniu grupy Duo-Dance Jacek Walesiak (saksofon) i Jacek Sobczak (keyboard). Nazwa grupy jest jak najbardziej trafna, bo nie odbyło się bez tańców. Miło nam nadmienić, że wielu odwiedzających zakupiło obrazy Pani Beaty i może teraz cieszyć się nimi we własnych domach.

więcej zdjęć z wernisażu

Sobotni dzień 20 pań spędziło w Starym Ratuszu ucząc się od Doroty Herbaczonek sztuki filcowania. Przyjrzyjcie się Państwo mijanym na ulicach kobietom, a na pewno rozpoznacie tę szczęśliwą dwudziestkę po własnoręcznie wykonanych, przepięknych kwiatach z filcu, które będą teraz zdobić ich płaszcze, kurtki i kapelusze. Cieszy nas fakt, że Pani Dorota, lidzbarczanka, zechciała podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z adeptkami mało popularnej lecz bardzo twórczej sztuki filcowania.

Niedziela, 25 marca 2012, upłynęła pod hasłem „Tylko ona jedna”, taki bowiem tytuł nosił koncert od panów dla pań. Do udziału w nim Stowarzyszenie zaprosiło grupy, składające się prawie wyłącznie z mężczyzn. Obecne na scenie panie były dowodem na to, że jednak nie zawsze można się obyć bez nas ? potrzebna jest czasami tylko ona jedna, czasem dwie.
Wszystkich występujących panów łączy muzyka, będąca istotą lub elementem ich zawodów, wielką pasją albo zwykłym hobby. Łączy ich również miejsce zamieszkania lub pracy – jest nim Lidzbark Warmiński. Profesjonaliści i amatorzy, muzycy i miłośnicy poezji, młodzi ciałem i młodzi duchem, dostarczyli samych dobrych emocji ? zainteresowali, wzruszyli i rozbawili.

W galerii powitała wszystkich Orkiestra Dęta Państwowej Straży Pożarnej i Lidzbarskiego Domu Kultury. Na scenie usłyszeliśmy Sygnalistów – Reprezentacyjny Zespół Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie, Miejski Big Band, muzyków-nauczycieli z Państwowej Szkoły
Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim – Andrzeja Mierzejewskiego, Andrzeja Bukowskiego, Jacka Wójcika i Leszka Kozakiewicza. Odmienną stylistykę zaprezentował hip-hopowiec Marek Witanowski, po nim usłyszeliśmy bluesowy zespół „Będzie dobrze” a na koniec wystąpił Chór Męski Rolika.

Na scenie zabrzmiała nie tylko muzyka. Wiersze o kobietach zaprezentowali lidzbarczanie znani bynajmniej nie ze sceny – Kazimierz Grzelak, Sławomir Skowronek i Piotr Szyman.

Niespodzianką dla gości koncertu były poczęstunek w przerwie – wypieki przygotowane męskimi rękoma przez sześciu panów mężczyzn z naszego miasta: Waldemara Aleksandrowicza, Kazimierza Grzelaka, Jana Markiewicza, Sławomira Żelichowskiego, Zbigniewa Kamienieckiego i Henryka Sienkiewicza.
Koncert zakończyło zaśpiewanie tytułowej piosenki „Tylko ona jedna” przez występujących artystów oraz publiczność.

Nie udałoby się Stowarzyszeniu „Miej Marzenia” przygotowanie Marcowego Weekendu Kobiet, gdyby nie pomoc wielu firm, osób i instytucji, którym składamy serdeczne podziękowania. Oto oni:

ZAPROSZENIA – Xeromax
PLAKATY / ZAKŁADKI – Horba & Synowie
BANER – Studio Martin- Mariusz Guman
SCENOGRAFIA & INSTALACJA WYSTAWY – Ada Jędrych
RAMKI – Bernadetta & Piotr Stańko / Artur Łukasik
MATERIAŁY BUDOWLANE – Jakub Kowalewski
NAPOJE – PSS Społem & SKLEP ABC
FIZELINA: kwiaciarnie Małgorzata Imianowska / Elwira Grzelak/ Dorota Jankowska
POMOC FOTOGRAFICZNA – Andrzej Pieślak
NOSNIK DVD – Paweł Chmura – Dom Środowisk Twórczych
GRAFIKA KOMPUTEROWA – Klaudia Danilewicz
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA & INSTRUMENTY muzyczne – LDK / Przedszkole Kubuś
POWIERZCHNIA OGŁOSZENIOWA tzw słupy – Urząd Miasta
ROZWIESZENIE PLAKATÓW – Stowarzyszenie Bezrobotnych
POMOC TECHNICZNA – Janusz Jędrych
WARSZATY FILCOWANIA – Dorota Herbaczonek
WYSTAWA – Beata Rzepińska-Semmerling
MUZYKA LIVE PODCZAS WERNISAŻU – Duo Dance Jacek Walesiak & Jacek Sobczak

Szczególne podziękowania za okazaną kolejny raz gościnność, przychylność i serdeczność Zarząd Stowarzyszenia złożył Lidzbarskiemu Domowi Kultury na ręce jego Dyrektorki, Jolanty Adamczyk.