News

Marsz w cztery pory roku – 2009

Marsz w cztery pory roku – 2009

A może by tak zamiast zakupów, sprzątania i oglądania telewizji zrobić w sobotę coś innego? Coś dla ciała i ducha, w doborowym towarzystwie i pięknym miejscu? I niedrogo!

To może rajd pieszy? Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” spełniło właśnie takie marzenie lidzbarskich pań. Podczas czterech wędrówek przeszyłyśmy łącznie prawie 100km pięknymi trasami do Gajlit, Galin, Górowa Iławeckiego i Smolajn, zawsze w towarzystwie przynajmniej 30 kobiet. Gotowe na każde warunki pogodowe, z plecakami, w wygodnych butach , barwnych chustach i kapeluszach, przemierzałyśmy szlaki podziwiając cudne warmińskie krajobrazy, kolory czterech pór roku, wdychając leśne i polne zapachy.

Wysiłek włożony w pokonanie niełatwej trasy zawsze był wynagrodzony ? na mecie czekał nas pyszny poczęstunek, ogień kominka lub ogniska, śpiewniki i muzyka oraz pamiątkowe zdjęcia. Celem każdej wędrówki było ciekawe miejsce, dla niektórych niby znane, ale często omijane, dla innych zupełnie nowe ? dworek, pałacczy stylowa gospoda.

Cieszy nas, organizatorki, że panie już dopytują się, kiedy następny rajd ? To sygnał, że „Marsz! przez w cztery pory roku” jest pomysłem trafionym i podoba się. Dziękujemy Starostwu Powiatu Lidzbarskiego za wsparcie tego przedsięwzięcia.