News

„W słowach ślad” – koncert piosenek Jeremiego Przybory

„W słowach ślad” – koncert piosenek Jeremiego Przybory

Że „piosenka jest dobra na wszystko” Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” oraz Chór Męski Rolika wiedzą od dawna, a wiedzę tę przekładają na koncerty od 5 lat. W 2010 roku miała miejsce pierwsza edycja projektu „Idź tam, gdzie słychać śpiew”.

Po kolędach, piosenkach dla dzieci,  piosenkach patriotycznych, karnawałowych i pieśniach Marka Grechuty przyszedł czas na niepowtarzalne, dowcipne, namiętne i jednocześnie lekkie, mistrzowskie utwory Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory.

Na scenie Lidzbarskiego Domu Kultury w niedzielę, 21 czerwca 2015, snuły się śpiewająco różne opowieści.

Kobiet Chór w Tonacji Dur przedstawił historię mniej znanego od klasycznego, bo zmodyfikowanego Czerwonego Kapturka, podciętej jak tuja ofiary szui, porzuconej kochanki brutala z knajpy „Pod Knotem”, pani zadziwionej świetną formą pana i pani zatroskanej stanem uczuć Kazimierza.

W odpowiedzi Chór Męski Rolika utwierdził wszystkich obecnych o swoim gorącym jak samum seksapilu, zagroził porzuceniem tej, która pereł i zalotów przyjąć nie chciała, zaoferował cały katalog drobnych świństewek w potencjalnym wykonaniu tanich drani, zawahał się, czy ona to żmija czy kwiatuszek i wreszcie uznał, że jak zaryzykować kochanie, to na pewno nie indywidualnie.

Wspólnymi siłami chóraki i chóraczki uznali moc piosenki w pokonywaniu splinku i złego uczynku, dzielnie przeszli przez zawiłości partnerskiej wierności,  by na koniec życzyć sobie i widzom z całej mocy dobrej nocy.

Przybora jest dobry na wszystko.

 

Koncert jest częścią projektu „W słowach ślad” współfinansowanego przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego