News

Wiosna, Kobiety i Śpiew – Marcowy Weekend Kobiet

WSZYSTKIE NAM NAJDROŻSZE! WSZYSCY NAM NAJMILSI

Już w najbliższy weekend zapraszamy Was na niezwykłe trzydniowe spotkanie.

Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” pragnie uczcić płeć piękną wydarzeniem pod hasłem

WIOSNA, KOBIETY I ŚPIEW.

W programie wernisaż Beaty Rzepińskiej- Semmerling z Gdańska, warsztaty filcowania z Dorota Herbaczonek oraz koncert nad koncertami Panowie Paniom TYLKO ONA JEDNA.

Do zobaczenia !

23.03.2012.godz. 19:00, Lidzbarski Dom Kultury

piątek

Wystawa prac Beaty Rzepińskiej-Semmerling

Autorka jest malarką i ilustratorką książek, a jej prace charakteryzuje niepowtarzalny, ciepły i magiczny klimat.Piękne prace tej artystki z Gdańska mogliśmy podziwiać w LDK-u na jesiennej wystawie „Kapelusze mają dusze” organizowanej przez Stowarzyszenie

Wstęp wolny

24.03.2012.godz. 10:00 -15:00 ,Dom Środowisk Twórczych (Stary Ratusz)

sobota

Warsztaty -Kwiaty.

Filcowanie na mokro

Warsztaty rękodzieła artystycznego poprowadzi Dorota Herbaczonek, nasza lidzbarczanka również biorąca udział w jesiennej wystawie „Kapelusze mają dusze”

Ilość miejsc 20. Koszt 30 złotych. Zapisy u Tereski Szydywar, sklep „Tessa”, ul.Konstytucji 3 Maja

Filcowanie jest techniką, która pozwala uwolnić fantazję. Nie wymaga znajomości skomplikowanych ściegów. To świetny sposób, aby tworzyć własną wyszukaną biżuterię artystyczną.

Filc artystyczny uzyskuje się poprzez obróbkę wełny czesanki. Istnieją dwa sposoby filcowania – na mokro i na sucho. Pierwsza technika polega na traktowaniu wełny czesanki wrzącą wodą i mydłem. Tą metodą uzyskujemy torebki, etui na telefony, broszki. Drugi rodzaj techniki – na sucho – zachodzi przy użyciu specjalnej igły, która posiada maleńkie zadziorki. Tworzymy w ten sposób niezwykle piękne i oryginalne korale oraz aplikacje na ubraniach.
Na warsztaty zapraszamy wszystkie panie z fantazją i chęcią tworzenia. W ciągu 5 godzin będzie można stworzyć małe dzieła sztuki, które z dumą będziemy pokazywały znajomym. W cenę warsztatów wliczona jest wełna, natomiast elementy do mocowania biżuterii będzie można zakupić na miejscu.

25.03.2012.godz. 17:00. Lidzbarski Dom Kultury

niedziela

TYLKO ONA JEDNA

Koncert Panowie Paniom

Koncert ten jest podarunkiem mężczyzn z naszego miasta dla kobiet. Wszyscy przybyli będą mogli podziwiać talenty wokalne, instrumentalne i tanecznepanów, którzy w ten radosny sposób okażą swe ciepłe uczucia paniom, panienkom i dziewczętom. Zapraszamy wszystkich. Wstęp: dukat we wrotach na fundusz Charytatywnie-Aktywnie
Wierzymy, że Weekend Kobiet będzie czasem pozytywnych emocji i wrażeń, naładowanym radosną energią, serdecznością i radością współprzeżywania

Serdecznie zapraszamy!