News

WYNIKI KONKURSU CHARYTATYWNIE – AKTYWNIE 2016

W czwartek 19. maja odbyło się spotkanie Komisji Charytatywnie-Aktywnie, która oceniła wnioski, jakie wpłynęły na konkurs grantowy.  Spośród 13 wniosków wyłonionych zostało 7 ( o 1 więcej niż planowałyśmy )  i to one zasłużyły, zdaniem Komisji,  na dofinansowanie w wysokości 800 złotych każdy. Przy przydzielaniu dotacji Komisja wzięła przede wszystkim pod uwagę zamiar aktywnego działania grup i skupiania wokół tych działań jak największej liczby osób oraz merytoryczność planowanych wydatków.

Pozytywnie rozpatrzono  następujące wnioski:

  1. Stowarzyszenie „Razem dla Łaniewa” – impreza plenerowa dla około 100 osób, na rozpoczęcie lata, „noc Kupały”
  2. Wesołe dzieciaki w osiedla Zydląg – urządzenie placu zabaw na osiedlu.
  3. „Misiaki” i „Krasnoludki” z przedszkola nr 5 – Dzień Przedszkolaka w mieście  zorganizowany z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
  4. Aktywne i zdolne mróweczki z lidzbarskiej „Trójeczki” – Szkolny teatr lalek – przygotowanie przedstawienie i prezentacja społeczności szkolnej
  5. Studenci i Absolwenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – Rodzinny piknik fotograficzny  na rozpoczęcie wakacji – impreza dwudniowa.
  6. Warmińsko Mazurskie Stowarzyszenie Historyczno-Kolekcjonerskie – zwiększenie ekspozycji i stworzenia stałej, mobilnej wystawy poświęconej zabytkowym guzikom jako obiektom kolekcjonerskim.
  7. Nieformalna Grupa „Partyzanci historii” – przeprowadzenie pokazów kowalstwa i umożliwienie mieszkańcom i turystom zapoznanie się z zabytkami przechowywanymi w regionalnej Izbie Tradycji (DŚT)

 

Obdarowanym grupom życzymy powodzenia , dużo radości i satysfakcji z realizacji zaplanowanych zadań., a w listopadzie czekamy na relacje z przeprowadzonych imprez.

Podpisanie umów z wybranymi grupami będzie miało  miejsce 7. czerwca o godz. 18:00 w Oranżerii Kultury.

 

Komisja :

Joanna Piechowska

Grażyna Rysik

Anna Puszcz